Chcecie zrobić ze mnie maszynę?

10:50

Testy. Kartkówki. Odpowiedzi ustne. Sprawdzianu. Konkursy. Olimpiady. Samorząd. Akademie. Zawody. Ewentualnie możesz oddychać. Czasem, albo raczej zawsze, zastanawiam się czy nauczyciele zdają sobie sprawę z tego że mamy ogrom pracy? Czy może uważają że to żaden problem zarwać nockę ponieważ następnego dnia masz sprawdzian, 2 kartkówki, akademię a w między czasie uczestniczysz w akcji charytatywnej organizowanej ze współpracą z zawodami na które jedziesz po szkole? Nie. To nie ma znaczenia. Według naszych profesorów, nie powinniśmy mieć z tym problemu, co więcej, jakim prawem mamy mieć chwilę odpoczynku, którą moglibyśmy poświęcić na przygotowanie do konkursu. Niestety z biologicznego punktu widzenia nasze organizmy potrzebują odpoczynku, co oczywiście niektórym osobom nie jest na rękę. W szkołach zaczynają być masowo wprowadzane tablety, laptopy oraz tablice interaktywne, wydaje mi się jednak, że zostało to odebrane przez niektórych nauczających jako sposobność do traktowania nas, uczniów a przypomnę że my również jesteśmy ludźmi, jako roboty. Może powinnam jednak użyć sformułowania androidy np. takie jakie zostały przedstawione w filmie "Kraina Jutra", który swoją drogą był całkiem niezły i mi się spodobał. Były one upodobnione do istot ludzkich, lecz stworzone do pobierania informacji oraz wiedzy. Natomiast z tego co mi wiadomo ludzie nie żyją tylko dla wiedzy, lecz też aby popełniać błędy i czuć. Gniew,strach, współczucie, szczęście, przywiązanie czy też miłość. W pędzie naszych codziennych obowiązków zapominamy o tych naturalnych odruchach a szkoła wcale nam tego nie ułatwia. Nie mamy na nic czasu, a nasza uczuciowa strona powoli zanika pod metalową powłoką oddzielającą nas od świata zewnętrznego ale także naszej osobowości.Więc teraz teraz usiądź na chwilę, weź koc, herbatę i czekoladę, zatrzymaj się w miejscu, włącz ulubioną muzykę(Posłuchaj c:)  i przypomnij sobie kim naprawdę jesteś a nie kim ludzie oczekują abyś był.
 I jak? Widzisz w którym miejscu zgubiłeś siebie?
Rebeliantka Xx


You Might Also Like

9 komentarze

 1. Zgadzam się w stu procentach! Najbardziej wkurza mnie to kiedy my mamy jeden dzień na nauczenie się, bo może być niezapowiedziana kartkówka, a oni mogą przez dwa tygodnie je nosić i nie ocenić mówiąc: ja mam też inne klasy. No sorry my mamy też inne lekcje... Ale to już raczej ich nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem tego samego dnia. W tym roku miałam próbne matury i w ciągu tego samego dnia też testy, po powrocie do domu byłam wrakiem człowieka :)

    Mój Blog - klik!

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz całkowitą rację, czasem nawet nie dają nam chwili żeby spokojnie, bez wyrzutów usiąść i odpocząć :/

  amelia-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawdziwe ;) Zgadzam się :)
  Świetny post :*

  Kala-kaala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze napisane! Jaka jest sprawiedliwość w tym, że nauczyciel uczy jednego przedmiotu,a my musimy opanować kilkanaście?

  Apetycznie to wygląda :D

  http://zollys.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana niestety teraz mamy takie czasy, że człowiek żyje pracą i nauką, żeby coś osiągnąć i być kimś. Nie wiażne jakim jesteś czlowiekem, ale wazne jak się zaprazentujesz innym. Ludzie patrzą powierzchownie na wszystko. Każdy uczeń chyba cierpi majac obowiązek uczyć sie, ale dam ci taka małą radę. Nawet jesli nie chcesz, ucz się. Nawet jesli jestes zmeczona lub czegos nie rozumiesz, ucz się, próbuj. Teraz jest dla nas czas ktory musimy dobrze wykorzystac by w przyszlosci bylo nam latwiej. Trzymam za ciebie kciuki, zebys byla twarda i poradzila sobie z obowiązkami szkolnymi. Nie dawaj nauczycielom za wygraną. Nie musisz być orłem, bądz po prostu dobra dla samej siebie :)
  Pozdrawiam i zapraszam :)

  ----Poznaj mój świat fotografii----

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozpływam się nad tym komentarzem *.*

   Usuń
 7. Przechodziłam przez to samo będąc w szkole, a teraz doskwiera mi go jeszcze mocniej w mojej pracy. Wszystko robione pod presją czasu bez chwili wytchnienia. Taki nas los. Każdy stara się żeby żyło mu się lepiej w tych czasach poświęcając się na max.

  http://ilonakasprzycka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

- Za wszystkie komentarze i obserwację serdecznie dziękuję
- Zostaw w komentarzu link do siebie a na pewno Cię odwiedzę
- Jeśli blog Ci się podoba- zaobserwuj!
Jeśli nie- tam na górze jest "x", możesz w niego kliknąć ;)

Subscribe